De chanteur en andere misdaadverhalen
(1970)–Ab Visser–bron
Ab Visser, De chanteur en andere misdaadverhalen. L.J. Veen, Amsterdam z.j. [1970]
codering
DBNL-TEI 1
Wijze van coderen: standaard
logboek
-
-
verantwoording
gebruikt exemplaar
eigen exemplaar dbnl
algemene opmerkingen
Dit bestand biedt, behoudens een aantal hierna te noemen ingrepen, een diplomatische weergave van De chanteur en andere misdaadverhalen van Ab Visser uit 1970.
redactionele ingrepen
p. 34: in het origineel is een gedeelte van de tekst onleesbaar. De redactie heeft de tekst tussen vierkante haken aangevuld.
p. 44, 47: de foutieve paragraafnummers VII en VIII zijn gewijzigd in VIII en IX.
p. 92: in het origineel is een gedeelte van de tekst onleesbaar. In deze digitale versie is ‘[...]’ geplaatst.
Bij de omzetting van de gebruikte bron naar deze publicatie in de dbnl is een aantal delen van de tekst niet overgenomen. Hieronder volgen de tekstgedeelten die wel in het origineel voorkomen maar hier uit de lopende tekst zijn weggelaten. Ook de blanco pagina's (binnenkant voorplat, 2, 25, 61, 109, binnenkant achterplat) zijn niet opgenomen in de lopende tekst.
[ voorplat]
Amstelpaperback
Ab Visser
De chanteur
7 thrillers
[pagina 1]
DE CHANTEUR
[pagina 3]
AB VISSER
DE CHANTEUR
en andere misdaadverhalen
L.J. VEEN'S UITGEVERSMAATSCHAPPIJ N.V.
AMSTERDAM
[pagina 4]
Omslagontwerp: Fiel van der Veen
© Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm, of op welke andere wijze ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever.
© No part of this book may be reproduced in any form, by print, photoprint, microfilm or any other means without written permission from the publisher.
[pagina 5]
INHOUD
DE CHANTEUR | 7 |
ABERRATIE | 27 |
VERGIF | 49 |
PENSIONE SUQUET | 63 |
DELIRIUM TREMENS | 91 |
DE ONTVOERING | 111 |
EEN BOT MES | 131 |
[ achterplat]
Met ‘Het kind van de rekening’ voegde Ab Visser een geweldige misdaadroman toe aan de weinige boeken die in dit genre in het Nederlands zijn geschreven. Het boek werd door de pers vrijwel unaniem geprezen als het beste dat op dit gebied in ons land was verschenen.
In ‘De chanteur’ heeft Ab Visser zeven misdaadverhalen bijeengebracht, waarin de misdaad beschreven wordt aan de hand van de psychologische ontwikkelingen van de mensen die erbij betrokken zijn.
De situaties, de mensen en de sfeer zijn zo raak getekend, dat ze een enorme spanning om de misdaad weten te scheppen.
Een eigentijdse bundel misdaadverhalen, waarmee Ab Visser een nieuw facet aan zijn pionierswerk op het gebied van de Nederlandse misdaadliteratuur heeft toegevoegd.
L.J. Veen-Amsterdam