bleven. Niettemin gingen ze niet zonder borreluurtje uit elkaar.
Theo, ietwat teleurgesteld over een verloren dag, moest het aanzien hoe Emmy de beide oudere heren, die ook voet bij stuk hadden gehouden, in een sprankelende conversatie naar zich toe trok, zonder over zaken te spreken.
- Zullen we samen nog een stukje eten? vroeg de oudste der beide heren, na zijn derde borrel.
- Hè ja, gezellig, zei Emmy.
Vóór het afscheid was de transactie tot genoegen van beide partijen afgesloten.
Toen ze die avond in kimono de badkamer uitstapte, peilde ze vluchtig zijn stemming. Ze hadden niet meer over die zaak gesproken. Na de uitvoerige maaltijd met koffie en cognac na was Emmy blij dat ze niet meer behoefden te rijden.
Zou hij het kunnen hebben dat zij hem een succesje had afgesnoept? Hij lag nog boven op bed toen ze de kamer binnenkwam. Ze wuifde alle muizenissen weg toen ze zich tevreden als een poes, die zich langdurig heeft gewassen, naast hem legde.
De verwarming had de kamer snel op zomertemperatuur gebracht. Ze wachtte af.
Na enige tijd stond hij op, trok het licht uit en de gordijnen open.
Er drong nog licht genoeg van buiten naar binnen om het juweel waarvan hij de wettige eigenaar was te belonken.
Hij had haar haar zin gegeven maar geen ogenblik vergeten dat hij andere plannen met haar had.
- Be careful... zei ze verschrikt, toen hij haar in bezit nam.
Maar voorzichtigheid was er deze keer niet bij. Het was ook geen roekeloosheid die hem dreef.
- Ik wil een zoon van je Emmy, een zoon... een zoon... zei hij heftig.
Dat is het dus, dacht ze. Een opvolger in de zaak.
In het besef dat zij vandaag de sterkste was geweest ontweek ze hem niet - ze riskeerde geen conflict. Ik moet er