muurkast, waaruit ze een fles en glazen te voorschijn toverde.
‘Houd je van port of... liever sherry?...’
Ze schonk de glazen vol.
Toen ze weer ging zitten, sloeg ze de benen over elkaar, waardoor Guido een onbelemmerd uitzicht kreeg op een stel lang niet magere dijen.
Na een paar glazen te hebben gedronken, nam Hennie de leiding.
‘Vind je het goed dat ik hierachter even m'n werkpakkie aantrek?... Als ik klaar ben, geef ik wel een seintje!...’
Ze huppelde weg, waarbij ze ervoor zorgde dat haar ranke figuurtje de vereiste balancerende beweging maakte.
Guido schonk zich nog gauw een glas port in en zat toen wat onzeker te wachten op het afgesproken sein.
Volgens hem duurde dat nogal lang. Hij hoorde het geluid van stromend water, het herhaalde geblaas van wat waarschijnlijk de aspirateur op een fles parfum was en ten slotte het dichtschuiven van de overgordijnen.
Al deze voorbereidingen brachten Guido in verlegenheid. Als ze nu maar wat zei dat de toenadering gemakkelijk maakte, maar iedere directe invitatie bleef achterwege.
Langzaam begon hij z'n jas en vest los te knopen en hing beide netjes over de rugleuning van een stoel.