Jahier wilde de vijand vervolgen en Janavel maakte daartegen geen bezwaar. Nu de strijdmacht van de Waldenzen met verse troepen zo versterkt was, kon er wel een nieuwe stoot gegeven worden.
De beide aanvoerders leidden hun mannen langs onderscheiden wegen op de vijand af.
Diens vlucht was tot staan gekomen, sinds Janavel de achtervolging had gestaakt. Zij waren bezig zich weer op te stellen op een zeer gunstig punt.
Zij boden stevig tegenstand aan de nieuwe aanval der Waldenzen. Doch toen kregen ze een stoot in de rug, en ogenblikkelijk daarop stoten in de beide flanken. Er werd van alle kanten op hen losgeslagen. De Waldenzen bleken plotseling veel sterker dan die morgen. Het werd een nieuwe vlucht.
Op dat moment viel het fatale schot.
Janavel was steeds in het voorste gelid geweest. Des morgens bij de verdediging van de Barioles in het heetst van de strijd, later vooraan bij de achtervolging. Hij ontzag zich nooit.
De vijand bood nauwelijks meer tegenstand. Hij was volledig op de vlucht. Slechts een enkele maal knalde er nog een schot uit een bosje of van achter een rotsblok, uit het geweer van een vluchteling, die zich daar verscholen had.
Zo'n schot trof Janavel midden in de borst; de kogel ging dwars door zijn lichaam heen. Hij viel.
Etienne Revel en Paul Vachero waren vlak achter hem. Zij vingen hem op. Hij bloedde hevig, had erge pijn en werd benauwd. Hij was zwaar gewond.
Paul was verslagen. Hij had zich deze maanden zeer aan zijn oom gehecht. Wat zou er van hem worden zonder hem? Janavel merkte het en monterde hem op, ondanks zijn pijnen