Deventer Volksblad, zal een zelfstandig bestaan leiden, onafhankelijk van de Nederlandsche Volkspartij, doch wel in den geest van te denkbeelden der partij.
De radicale Nieuwe Leeuwarder Courant is den 3en April voor het laatst verschenen. Meer plaats schijnt er hier te zijn voor bladen van andere richting. De Christelijk-Historische Kiezersbond zal een dagblad uitgaven, waarvoor redactie en commissarissen reeds zijn aangewezen. Het maatschappelijk kapitaal der vennootschap bedraagt ƒ 50,000 verdeeld in 100 aandeelen van ƒ 500.
Te Axel moet sedert 1 April De Scheldestroom zijn opgericht, een weekblad van anti-revolutionnaire richting.
Een paar belangrijke uitgaven zijn te vermelden: De jaarlijksche editie van de Nederlandsche Etsclub, die verleden jaar gestaakt werd, zal waarschijnlijk een verbeterde voortzetting vinden in een uitgave van Hollandsche prenten.
Bij Scheltema en Holkema zal verschijnen La Jewnesse inaltérable et la Vie éternelle, uit het Rumeensch vertaald door William Ritter. Vijf-en-zestig etsjes van Bauer en vijf-en-veertig versieringen van Dijsselhof zullen het werkje opluisteren.
Van Busken Huet's Lidewijde verscheen een derde druk; de heer Gideon Busken Huet schreef een voorbericht voor deze nieuwe uitgave.
***
De heer Chrispijn te Amsterdam, directeur van de zoo gunstig bekende Nederlandsche Tooneelvereeniging, heeft het plan, in de hoofdstad een eigen schouwburg te laten zetten. Het tooneel zal naar het voorbeeld van sommige Duitsche schouwburgen uit een voor- en een achtertooneel bestaan. Is een bedrijf afgespeeld, danzakt het gedeelte, waarbinnen, men de handeling afspeelde