Het zwaare recht of de justitie.
Gedaan aan een Koopmans Vrouw, welke over het Vermoorden van haar Dienstmaagd, die met haar Man geboelleerd heeft, te Hamburg is Onthoofd den 30 September 1821.
De Sententie benevens de Uitspraak van haar Vonnis aan Mejufvrouw J..... door het Gerecht gedaan, den 24 September, 6 dagen voor het ten uitvoer brengen van 't Vonnis.
De eerste Vraag welke de President aan haar vroeg, was: wat reeden dat zy daar voor had om zodanig eenen gruwelyken Moord uit te voeren? waar op zy ten antwoord gaf, enkeld uit Joulasie en Liefde die zy haar Man toedroeg, en dat zy gerust sterven wilden, vermits zy zig gewroken had over haren Vyand, maar ook dat zy nog begerig was, om hare Man en vyf Kinderen voor haar Dood nog eens te mogen spreeken zy had Twee Zoons en Drie Dochters, de oudste Zoon was reeds 15 Jaar en de Moeder 31 Jaren toen zy de Doodstraf ondergaad moest. Haor Man en Kinde-