Folkloresnippers
Aime de Cort: Bijgeloof in Vlaanderen. (Boekuil- en Karveel-Uitgaven, Antwerpen.)
Destijds schreef de enkele maanden geleden overleden folklorist Aimé de Cort enkele voor de Vlaamsche uitzendingen van het voormalige N.I.R. bestemde losse praatjes over folklore.
Wij zien het nut der publicatie van deze bijdragen, als posthume hulde aan dezen folklorist, niet goed in. Deze hulde had men veel beter kunnen brengen door de heruitgave van een zijner meer beteekenisvolle werken, waarmee hij de Vlaamsche folklore ongetwijfeld heeft verrijkt. De hier gebundelde stukjes bevatten dan nog voor de helft schoolsch zedengepreek, dat best achterwege ware gebleven.
Na een korte inleiding door Jan de Schuyter volgen enkele korte bijdragen over het bijgeloof, de volksgeneeskunde, weervoorspellingen, volks- en kinderspelen en enkele nota's over onzen vertelselschat. Deze stukjes, die niet boven het peil komen van gewone dagbladartikels, worden aangevuld met enkele illustraties.
A.R.