De bovenste helft van het raam is verdeeld in twee horizontale vakken, waarin de Vorsten en Vorstinnen uit het Oranjehuis in rijen staan afgebeeld. Die reeks bevat portretten van Willem I, Louise de Coligny, Prinsen Maurits, Willem-Lodewijk en Frederik-Hendrik, Amalia van Solms, Willem II, Albertine Agnes, Willem III en Maria, Willem IV, Willem V, koning Willem I, Willem II, Willem III en koningin Emma.
De beneden helft is weer in tweeën verdeeld. Ter linker zijde ziet men Willem den Zwijger, den grondlegger van het Stamhuis, met een faam en de Nederlandsche provinciën, voorgesteld door vrouwenfiguren, die hem huldigen. De andere zijde vertoont de inhuldiging van koningin Wilhelmina, die zittende op den troonzetel met de eene hand steunt op den Bijbel, met de andere op de Grondwet. Zij is omgeven door vrouwenfiguren, voorstellende Handel, Nijverheid en Scheepvaart die haar hulde brengen.
De cartons, die naar deze teekeningen gemaakt moeten worden op de ware grootte, zullen dienen voor een raam dat ruim 24 meters hoog is en eene oppervlakte heeft van 175 m2. Met de uitvoering zal dadelijk begonnen worden, wanneer men zekerheid heeft dat het vereischte bedrag 35,000 gulden bijeen is, waarvoor tot op heden 24,000 gulden werd toegezegd.
***
Arti et Amicitiae hield te Amsterdam een tentoonstelling, waar twee portretten zeer de aandacht trokken: een schoon portret van eene dame van middelbaren leeftijd en een prachtig geschilderd jonge-dames-portret van Van der Maarel, schoon door natuurlijke bevalligheid.
In het geheel waren er 205 schilderijen en vijf-en-negentig teekeningen, waaronder ook veel goeds, doch de beide portretten gaven de tentoonstelling een bijzondere beteekenis.
In de kunstzaal van het stedelijk museum te Leiden is