Enkele Surinaamse termieten inleiding
Daar er weinig belangstelling in Suriname bestaat ten aanzien van de termieten, hun voorkomen, schadelijkheid.enz. begon schrijver toen de termieten in de omgeving van Lelydorp zelf (dat 19km. ten zuiden van Paramaribo ligt) te verzamelen, te determineren en hun schadelijkheid vast te stellen.
Lelydorp en omgeving begint op km 15 (noordelijke richting van Lelydorp) ten zuiden van Paramaribo en strekt zich ten oosten en westen in enkele tientallen kilometers uit. De grondsoort van dit areaal waar het materiaal verzameld werd van verschillende termieten en termieten-nesten bestaat uit ZAND. Het bleek uit het onderzoek, dat bepaalde termieten-soorten op bepaalde gewassen schadelijk optreden en daarbij eigenaarigheden in de aantasting vertonen. Ook werd de aandacht op de uiterlijke structuur van het nest gevestigd. Schrijver kwam tot de ontdekking, dat de soorten elk een ander uiterlijke structuur vertonen bij de nestbouw.
Volgens Prof. Dr. A.E. Emerson komen 81 specimen voor in Guyana (Brits Guyana). Uit het voorlopig onderzoek zijn alle deze soorten nog niet opgespoort. In Suriname zijn de termieten bekend onder de naam HOUTLUIS inlands Hoedoe-losso het welk hetzelfde betekend.