Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Repertorium van geschiedschrijvers in Nederland 1500-1800 (1990)

Informatie terzijde

Titelpagina van Repertorium van geschiedschrijvers in Nederland 1500-1800
Afbeelding van Repertorium van geschiedschrijvers in Nederland 1500-1800Toon afbeelding van titelpagina van Repertorium van geschiedschrijvers in Nederland 1500-1800

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (2.52 MB)

XML (1.31 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie

Subgenre

non-fictie/naslagwerken (alg.)


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Repertorium van geschiedschrijvers in Nederland 1500-1800

(1990)–Eco Haitsma Mulier, Anton van der Lem–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

415 Salenson, Gerard van

Gent, 21 februari 1525 - Gent, 23 juli 1568

Vanaf 1550 was Van Salenson in Gent gevestigd als gezworen drukker, boekhandelaar en uitgever. Toch moet op de uitgeverij en de boekhandel het accent hebben gelegen, want van de ongeveer veertig boeken die Salenson uitgaf, kwamen de meeste van vreemde persen. Zijn fonds bevatte boeken in het Nederlands, Frans en Latijn, op verschillende gebieden. Zo gaf hij theologische en historische werken uit, waaronder de mémoires van Olivier de la Marche en de contemporaine geschiedenis van M. van Vaernewijck (zie: 477, a).

 

a De cronijcke van Vlaenderen in tcorte, metgaders van Brabant, Arthois, Henegauwe, Hollant, Zeeland, Vrieslant ende anderen omligghenden landen. Onder wien dat zy van den beghinne des werelds gheweest zijn: met haerlieder oorsprongh, afcomste ende regiment, tot desen teghenwoordighen tyde van onzen alder ghenadighsten ende onverwinnelicsten conijngh Philippus van Oostenrijcke, conijngh van Spaengen, van Inghelant, van Vrankerijck etc., grave van Vlaenderen. Uut dyverschen gheapprobeerden autheurs met neerstigheyt by een vergadert. Gent 1557 [290 ongen. pp.; 4o], 1563 (verm.).

Anoniem verschenen. In het voorwoord van de druk uit 1563 legt M. van Vaernewijck* uit dat hij het eerste gedeelte van het boek tot de tijd van Gaius Trebonius heeft geschreven.

b Die warachtighe historie van den alder onverwinnelicsten, ende alder moghensten keyser van Roome, Carolus de vijfste van dien name, conijngh van Spaengnen etc. Met alle de gheschiedenessen die binnen zijnen leven, hier ende in ander landen gheschiet zijn. Uut dyversche gheapprobeerde autheurs met grooter neerstigheyt by een vergadert. Gent 1561 [300 pp.; 4o], 1564.

Anoniem verschenen.

Literatuur

BN, XXI, 216-218; F. van der Haeghen, M.-Th. Lenger, ed., Bibliotheca Belgica. Bibliographie générale des Pays-Bas (7 dln.; Brussel, 1964-1975) V, 6-9.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken