Skiplinks

  • Hoofdcontent
  • Linkermenu
DBNL Logo
DBNL Logo

Hoofdmenu

  • Literatuur & Taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • E-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Gebruiksvoorwaarden
    • Voorwaarden voor hergebruik
    • Disclaimer
    • Voor rechthebbenden
  • Over DBNL
    • Over DBNL
    • Contact
    • Veelgestelde vragen
    • Privacy
    • Toegankelijkheid

Informatie terzijde

  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
  • 2005
  • 2004
  • 2003
  • 2002
  • 2001

 

  • Over DBNL
  • 
  • Contact
  • 
  • Nieuwsbrief
  • 
  • Nieuwsbrief

Nieuwsbrief


27 maart 2015


Drie gedichten belicht: een middag over Constantijn Huygens

Drie gedichten belicht: een middag over Constantijn Huygens

Poëzieliefhebber? Dichter? Student letterkunde? Leraar Nederlands? Vriend van de Koninklijke Bibliotheek? Fan van Constantijn Huygens? Dan mag u deze middag niet missen.

Op vrijdag 17 april a.s. organiseert de Koninklijke Bibliotheek een feestelijke middag rond drie beroemde gedichten van Constantijn Huygens: Op de dood van Sterre, Ooghentroost en Hofwijck naar aanleiding van het recent verschenen boek Op zoek naar Huygens van Jürgen Pieters.

Uit de gedichten worden fragmenten voorgedragen en becommentarieerd door de enthousiaste Huygenskenners Olga van Marion (Universiteit Leiden), Ton van Strien (Vrije Universiteit Amsterdam) en Frans Blom (Universiteit van Amsterdam). Frans Willem Korsten (Erasmus Universiteit Rotterdam) zal ingaan op de wijze waarop Jürgen Pieters (Universiteit Gent) deze drie gedichten in zijn nieuwe boek analyseert.

Het volledige programma vindt u hier.

Aanmelden is verplicht en kan tot 13 april 2015 via de website van de Koninklijke Bibliotheek.

Het geheel wordt omlijst met muziek van Huygens door Willem Mook (luit) en Jasper Schweppe (bariton), bekend van hun CD Proba me Deus. Muziek van Constantijn Huygens en tijdgenoten.

Graag tot ziens in de Koninklijke Bibliotheek te Den Haag op 17 april 2015. Het programma begint om 13.00 uur (inloop vanaf 12.30 uur). De middag is voor iedereen gratis toegankelijk.


“Drie gedichten belicht” wordt georganiseerd door de KB in samenwerking met de Koninklijke Akademie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde en het Poëziecentrum te Gent.

  • Drie gedichten belicht: een middag over Constantijn Huygens

Naar boven